loader image

O mnie

Jestem licencjonowanym przewodnikiem turystycznym. Posiadam uprawnienia przewodnika miejskiego po Warszawie nadane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze. Przynależę do Warszawskiego Koła Przewodników Miejskich, które działa przy Warszawskim Oddziale Przewodników PTTK. Ukończyłem również szkolenie z oprowadzania po Muzeum Niepodległości w Warszawie i jego Oddziałach.

Od wielu lat interesuję się historią Warszawy.  Już jako mały chłopiec zwracałem uwagę na jej detale architektoniczne. Nieodzownym towarzyszem w moich miejskich wędrówkach jest aparat fotograficzny. Często zdarza mi się odwiedzać, na pierwszy rzut oka, niepozorne, zapomniane miejsca, które kiedyś w swoim rozkwicie cieszyły się wielką świetnością. Warszawa urzekła mnie zapierającą dech w piersiach historią oraz heroizmem jej mieszkańców. Zawsze będzie mieć miejsce w moim sercu.

Zwieńczeniem mojej varsavianistycznej pasji jest możliwość dzielenia się wiedzą o Warszawie w sposób rzetelny i profesjonalny. Gwarantują to zdobyte licencjonowane uprawnienia.

09 lipca 2020 roku Prezydent m. st. Warszawy powołał mnie na Społecznego Opiekuna Zabytków.

Rafał Adrian Kraszewski

Certyfikaty, dyplomy i uprawnienia     Podziękowania i referencje     Dane kontaktowe